Archiv zpráv a zpráviček ...

jak ten čas rychle letí...         LINGVIA Group, o.s.


OHLASY Z AKCÍ

  „Já a moře”… v Ekocentru Podorlicko 2014

Kde: EKOCENTRUM PODORLICKO V ČESKÉ TŘEBOVÉ
Kdy: 15.6. 2014 od 17,00 hodin

VERNISÁŽ VÝSTAVY A VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE „JÁ A MOŘE”

V neděli odpoledne bylo Ekocentrum Podorlicko plné obrázků dětí mateřských a základních škol, ale i gymnázia a několika obrázky přispěla i VOŠ a SŠT areál Skalka. Po krátkém úvodu byly vyhlášeny výsledky jednotlivých kategorií a přítomné děti, ať už zvítězily nebo ne, byly odměněny.
Nejmladší účastnicí byla Barunka Voltnerová (4,5 roku), jako první odevzdala práce dětí MŠ U Koupaliště a největší počet obrázků dodala ZŠ Parník. Naše poděkování si zaslouží všichni účastníci soutěže, paní učitelky, které děti motivovaly a vedly, v neposlední řadě také sponzoři (opět RAZPO spol. s r.o. a ZP MV), kteří se zasloužili o pěkné odměny pro všechny děti...  Já a moře 2014

@Magda Peterková


Viz také: Českotřebovský deník: „Já a moře”

OHLASY Z AKCÍ

  Lingvia Group o.s. na Pochodu proti rakovině prsu!
Pochod Avon 2014

Kde: Praha město měst
Kdy: 14. června 2014

Pro dobrou věc a pro naději nemocným

Krásně růžové byly některé naše členky 16. června, kdy jsme se zúčastnily již 14. ročníku pochodu Avon proti rakovině prsu. Do Prahy se nás tentokrát vypravilo 8, abychom podpořili všechny ženy s rakovinou prsu. Tahle překrásná akce začala na Staroměstském náměstí a pochod se ubíral směrem ke Žlutým lázním, kde byl připraven bohatý program. Také pro nás se stala tato akce tradicí, neboť jsme se zúčastnily již druhým rokem. Jen těžko lze popsat slovy nádhernou atmosféru, sílu a odhodlání, které snad pociťovala většina z nás.
Pochod Avon 2014 Rakovinou prsu trpí každá 8. žena v ČR, 1.600 žen ročně svůj těžký boj prohrává. Podpořit všechny ženy, které rakovinou trpí, podpořit výzkum a léčbu, vyjádřit solidaritu, to je hlavní smysl pochodu, který probíhá nejen v České Republice, ale i v zahraničí. Vstupenkou na pochod je zakoupení trička, na výběr bylo krásné růžové dámské a šedivé v pánském provedení. Pochod Avon 2014 V letošním roce jich bylo prodáno 38.000. Praha v ten den byla celá růžová, protože 19.980 účastníků pochodu prostě nebylo k přehlédnutí. Po příjezdu do Prahy bylo růžové nádraží, cukrárny, obchody i ulice.
Těšíme se na příští pochod a věříme, že ani vy si nenecháte ujít tuhle překrásnou atmosféru na jubilejním ročníku v roce 2015!  

@Romana Ježková


Viz také: Naše video | O Pochodu | Na Facebooku:

PŘIPRAVUJEME! INFORMUJEME!

 Program na nejbližší dny!

Pochod Avon!

Kde: Praha, Česká Třebová
Kdy: 14.6 a 15. 6. 2014

AVON POCHOD, DEN DĚTÍ, JÁ A MOŘE

Ciao LingviLidi!!! 

Dovoluji si vám připomenout akce, které proběhnou tento víkend. V sobotu14. 6. 2014 jede menší skupina do Prahy na AVON POCHOD, odjezd z ČT je v 8.36 hod. Pokud by se ještě některá ze členek rozhodla přidat, sejdeme se na nádraží v 8.25 hod. Druhá sobotní akce HURÁ PRÁZDNINY proběhne v Javorce. Účast našeho sdružení zajistí Vlastík Peterka, Jirka Grund a Mirek Frühauf, za což jim už nyní patří poděkování. Den dětí! Na neděli máme plánovanou vernisáž k výstavě JÁ A MOŘE. Zahájení výstavy je v 17. hodin v Ekocentru. Těšíme se na všechny, kteří se přijdou podívat, určitě nebudou litovat.
S pozdravem ciao!!! 

@Magda Peterková


Viz také: Počkejte si na naše fotky, videa, texty |

OHLASY Z AKCÍ

  Náš úžasný výlet… SICÍLIE 2014
Sicílie 2014

Kde: Palermo, Parco Zingaro, Cefalù
Kdy: od 7. do 11. 5. 2014

Všechny krásy italského Jihu

Nedávno se skupinka našich členů vrátila z výletu na Sicílii. Ve středu 7. 5. 2014 dopoledne jsme se sešli ve vlaku do Prahy, a vyrazili vstříc novým dobrodružstvím. V Praze jsme nastoupili do letadla a protože náš let byl s přestupem, přistáli jsme nejdříve v Miláně a odsud pokračovali do Palerma. Ubytováni jsme byli přímo v centru, poblíž divadla Teatro Massimo, a tak jsme mohli vnímat krásu a ojedinělost tohoto města. První den jsme se toulali ulicemi a uličkami historického Palerma, navštívili ranní trh, abychom vychutnali neopakovatelnou atmosféru směsice chutí a vůní, prošli kolem významných paláců, fontán a kostelů. 
Sicílie 2014 Krásný den jsme zakončili na vrcholku Monreale, odkud jsme obdivovali krásu Palerma z výšky. Druhý den jsme měli v plánu překrásnou přírodní rezervaci Zingaro, řecké památky a bájná hora Erix. Náš řidič se jmenoval Enrico a byl to typický Sicilan, který nám cestou pověděl mnoho zajímavostí o jeho rodném městě, okolí i mafii. Rezervace Zingaro opravdu nezklamala. Překrásný kout čisté, neposkvrněné přírody lemovalo pobřeží Tyrhénského moře s jeho nádhernou až neuvěřitelně modrou průzračnou vodou. Městečko Erice s tajemnými uličkami a malebnými náměstíčky nám připomnělo zašlou slávu řecké civilizace. Pak jsme byli v Segestě, kde kromě Dianina chrámu a amfiteátru, na nás čekal zajímavý zážitek z náhodného setkání s jedním naším krajanem. Nebyl jím nikdo jiný, než bratr Madeleine Albrightové
Sicílie 2014 Poslední den našeho výletu jsme navštívili přímořské letovisko Cefalù, které nás nadchlo svými památkami, ale také příjemným setkáním na radnici, kde nás velmi srdečně přijal pan starosta Rosario Lapunzina. Společně s radním, profesorem Vincenzem Garbo nás seznámili s historií i zajímavostmi města Cefalù. Krásný slunečný den jsme zakončili v cukrárně v malém městečku Bagheria poblíž Palerma. Zde se odehrával i známý film Baaria, který jsme mohli shlédnout na naší přehlídce italských filmů v loňském roce. Večer jsme zakončili příjemným posezením u sklenky vína; už jsme začali plánovat náš další výlet. A kam to bude? Nechte se překvapit! 

@Romana Ježková


Viz také: Fotogalerie | Českotřebovský deník: Lingvia na cestách  Stáhněte si přihlášku!

Další články: 8 7 6 5 4 3 2 1
Jak je a bude?
Počasí
přesný čas   kalendář jmen

Aktuálně:


      Nepřehlédněte
   18. 6. - 26. 6. 2015
výtvarná soutež:

Pro všechny mladé výtvarníky!

Říše fantazie, EXPO 2015.
Mrkněte do aktualit! 

Přpravujeme:

Program na rok 2015:
LEDEN
VAŘÍME ITALSKOU KUCHYNI!
BŘEZEN
PŘEDSTAVUJEME ITALSKÝ REGION (SICÍLIE)
KVĚTEN
VÝLET ZA POZNÁNÍM - KAMPÁNIE!
ČERVEN
AVON POCHOD!
ČERVEN
VÝTVARNÁ SOUTĚŽ
ZÁŘÍ
BESEDA A FOTOGRAFIE K VÝLETU!
LISTOPAD
POZNÁVEJTE S NÁMI: „LE VIE DI VINO“!
PROSINEC
BUON NATALE 2015!

Mrkněte se na:

Co už jsme dokázali:
Máme za sebou už nejeden výlet, návštěvy italských památek, přírodních krás i historicky významných míst!
Není pro nás problém zorganizovat výstavu či jinou obecně prospěšnou akci...

Naše stanovy:

Bez pravidel to nejde:
Dobrá organizace života neziskovky je dnes samozřejmostí.
Podívejte se do našich stanov,
snažíme se o jednoduchou, ale účelnou organizaci našeho společného života...

Kontakní informace:

Kde nás najdete:
Pokud stojíte o další informace, něco Vám není jasné, nebo se s námi prostě chcete spojit, přejděte na stránku s kontakty...


Počet přístupů: 

 

| Aktuality | Download | O nás | Fotogalerie | Kontakt | Partneři | Přihláška | Recepty | Stanovy |

Nahoru