Archiv zpráv a zpráviček ...

jak ten čas rychle letí...         LINGVIA Group, o.s.


OHLASY Z AKCÍ

  Buon Natale aneb Veselé Vánoce 2013!
Buon Natale 2013!

Kde: Česká Třebová
Kdy: 18. prosince 2013

Buon Natale 2013
V pátek 20.12.2013 odpoledne již podruhé připravili členové sdružení akci nazvanou Buon Natale 2013. Bylo to příjemné zastavení v předvánočním shonu. Kolemjdoucí se zastavovali na sklenku dobrého svařeného vína a na ochutnávku tradiční italské bábovky Panettone nebo Pandoro. Nechybělo ani české vánoční cukroví, které zajistily členky sdružení. Sváteční atmosféru umocnilo vystoupení pěveckého sboru "Bendl" pod vedením Pavly Mikolecké. Náměstím se nesly koledy a vánoční písně. Bylo to příjemné setkání, které předznamenalo nadcházející vánoční svátky a které bylo naplněno přáním všeho nejlepšího nejen o vánočních svátcích, ale po celý příští rok.

Viz také: Deník.cz | Orlický Deník | Novina.cz |

 Lingvia Group o.s. na Pochodu proti rakovině prsu!

Kde: Praha
Kdy: 8. září 2013.

LINGVIAGROUP V PRAZE…
V neděli 8. 9. 2013 jsme se s Janou Mikešovou zúčastnily již 13. ročníku Pochodu proti rakovině prsu, který se konal v Praze. Tato největší charitativní akce v České republice odstartovala v neděli 8. září 2013 v poledne na Staroměstském náměstí, kde slavnostní pásku přestřihly téměř všechny ambasadorky boje proti rakovině prsu spolu se speciálními hosty. Cílem pochodu byly jako vždy Žluté lázně, kde si návštěvnice a návštěvníci užili vystoupení Davida Deyla, Moniky Absolonové a dalších. Na jevišti se rovněž sešly ambasadorky Avon Pochodu proti rakovině prsu, které společně se zástupci společnosti Avon předaly neziskovým organizacím šek na 6 milionů korun! Peníze poslouží na projekty zaměřené na prevenci rakoviny prsu a zvýšení povědomí o jejím výskytu na území České republiky. Z časových důvodů jsme nemohly čekat na společné vypouštění růžových balónků, ale ty naše jsme k nebi poslaly s upřímným přáním uzdravení pro všechny.

Viz také: Český Rozhlas | Deník.cz | České noviny | Metro

  Lingvia Group o.s. opět na Dnu dětí: na Kozlově!
Den dětí Kozlov 2013!

Kde: Kozlov Česká Třebová
Kdy: 29. června 2013.

Den dětí po italsku letí ;-).
Aktivity byly již odzkoušeny, takže jsme si nemuseli lámat hlavu s vymýšlením nějaké zajímavé činnosti. Stanoviště v italských barvách jsme připravili v blízkosti Ubytovny Kozlov. Děti nadšeně malovaly obrázky, které záhy zaplnily plot a vznikla jedinečná a netradiční výstavka. Kromě toho lepily výstřižky ingrediencí na velkou pizzu. Za odměnu mohly ochutnat opravdovou pizzu, kterou velmi ochotně přivezl Stefano přímo na místo. Kavárna Bella, jmenovitě Monika a Stefano, si zaslouží náš velký dík – žádná akce se neobejde bez jejich výborné pizzy. Poděkování patří i firmě RAZPO spol. s r.o. za nákup potřebného materiálu a sladkostí pro děti. Není pochyb, že to byla další vydařená akce, o čemž svědčí několik fotografií.

Viz také: Naše fotky

 Lingvia Group o.s. na Dnu dětí v Javorce!

Kde: Park Javorka v Č. Třebové
Kdy: 22. června 2013.

Den dětí v italských barvách!
V sobotu 22.6. 2013 se naše sdružení LINGVIA Group o.s. prezentovalo na Dnu dětí v Javorce. Magda a Vlastík Peterkovi připravili stanoviště v italských barvách a ve stejném duchu také aktivity pro děti. Ty malovaly červeným a zeleným fixem obrázky, které za chvíli zaplnily silný kmen stromu a byla z nich netradiční a zajímavá výstavka, na které všechny děti pyšně ukazovaly své výtvory a které budou nějaký čas zdobit MC Rosa. Druhý úkol děti bavil neméně. Na velkou papírovou plochu ve tvaru pizzy nalepovaly výstřižky ingrediencí a na konci odpoledne byla obrovská pizza hotová. A o tom, že se dětem líbila, není pochyb - některé se chtěly do ní zakousnout, jiné si ji chtěly odnést domů.
Bylo to příjemně strávené odpoledne a poděkování patří také firmě RAZPO spol. s r.o. nejen za potřebný materiál, ale také za perníky, kterými byly všechny děti na našem stanovišti odměněny.

Viz také: Rosa rodinné centrum Č.Třebová | Českotřebovský deník

  O Sole mio aneb Slunce mýma očima!
Ital Film 2013

Kde: Ekocentrum Podorlicko Česká Třebová
Kdy: od 14. do 21. června 2013.

O SLUNCI S NAŠIMI SLUNÍČKY ;-). Slunce bylo soutěžícími ztvárněno ve všech možných podobách a mnoha různými technikami v celkem 176 pracech. Porota pod vedením Marty Demelové ocenila odlišné nápady i zpracování. Zvláště milé byly kresby těch nejmenších. Na vernisáži 14.6. 2013 byly předány ceny nejen vítězům, ale bohatě byly odměněny všechny přítomné děti. Vernináže se zúčastnil i Alfredo Bosisio z partnerského města Agrate Brianza, který do knihy hostů napsal: „Překrásná akce, především kresby malých dětí, které představují stále rozesmáté slunce, jež je symbolem pozitivity života“. Za odměny patří dík sponzorům:ZP MV ČR 211, Kavárně Bella, firmě RAZPO spol. s r.o. a dalším dárcům. Všech 176 vystavených sluníček rozzářilo prostory Ekocentra Podorlicko, které nám byly zapůjčeny díky manželům Grundovým. Děkujeme všem soutěžícím, bez nichž by se tato pěkná výstava nekonala.

Viz také: Českotřebovský deník | Naše fotogalerie |

 Tajemství severoitalských jezer odhalena!

Kde: severní Itálie
Kdy: od 8. do 12. května 2013.

Máme za sebou další prima akci! Nejprve jsme zavítali do našeho partnerského města Agrate Brianza, kde nás přijal A. Bosisio. Setkali jsme se současným starostou E. Colombo, maximálně se nám věnoval i bývalý starosta A. Poletti. Každý den jsme se vydávali odhalovat tajemství a krásy italských jezer. Jako první jsme si vybrali Lago di Iseo. To nás zaujalo ostrovem Monte Isola uprostřed jezera a na kolech jsme ho celý prozkoumali. V pátek jsme se vydali k Lago di Garda. Navštívili jsme pěkná městečka a vykoupali se v termálním jezeře uprostřed parku Villa dei Cedri. Den před odjezdem jsme prožili s přáteli ze Seregna. Doprovázeli nás do města Como, provedli nás po Seregnu a ukázali všechny zajímavosti. Večer jsme se pak setkali s dalšími členy sboru Coro Il Rifugio. Vzpomínalo se na pobyt sboru v České Třebové, na společné zážitky... O ty se rádi podělíme nejen prostřednictvím fotografií na některé z našich dalších akcí.

Viz také: naše fotogalerie!

 Poznávejte s námi… aneb Itálie 100x jinak!
mrkni na televizku!

Kde: Kulturní centrum v České Třebové
Kdy: od 11. do 21. ledna 2013.

ITÁLIE 100x jinak! je název naší zatím poslední výstavy, která byla v pátek 11. 1. 2013 zahájena v České Třebové. Jako druhá veřejná akce našeho občanského sdružení Lingvia Group, o.s. ukazuje krásu a život této malebné a barvami hýřící jihoevropské země. Naše výstava plná kvalitních velkoformátových fotek představila podle podtitulu Itálii stokrát jinak, tedy od přírodních scenérií přes historii, kulturu až po jižanský životní styl. Právě v těchto oblastech chceme Itálii dále poznávat a veřejnosti ji prezentovat. Koho fotografie nebo atmosféra výstavy zaujaly, má šanci se aktivně zapojit. Občanské sdružení Lingvia Group je pro nové zájemce stále otevřené!

Viz také: zpravodaj.probit.cz | město Česká Třebová | originální reportáž TV OIK


  Stáhněte si přihlášku!

Starší články: 8 7 6 5 4 3 2 1
Jak je a bude?
Počasí
přesný čas   kalendář jmen

Aktuálně:


      Nepřehlédněte
   18. 6. - 26. 6. 2015
výtvarná soutež:

Pro všechny mladé výtvarníky!

Říše fantazie, EXPO 2015.
Mrkněte do aktualit! 

Přpravujeme:

Program na rok 2015:
LEDEN
VAŘÍME ITALSKOU KUCHYNI!
BŘEZEN
PŘEDSTAVUJEME ITALSKÝ REGION (SICÍLIE)
KVĚTEN
VÝLET ZA POZNÁNÍM - KAMPÁNIE!
ČERVEN
AVON POCHOD!
ČERVEN
VÝTVARNÁ SOUTĚŽ
ZÁŘÍ
BESEDA A FOTOGRAFIE K VÝLETU!
LISTOPAD
POZNÁVEJTE S NÁMI: „LE VIE DI VINO“!
PROSINEC
BUON NATALE 2015!

Mrkněte se na:

Co už jsme dokázali:
Máme za sebou už nejeden výlet, návštěvy italských památek, přírodních krás i historicky významných míst!
Není pro nás problém zorganizovat výstavu či jinou obecně prospěšnou akci...

Naše stanovy:

Bez pravidel to nejde:
Dobrá organizace života neziskovky je dnes samozřejmostí.
Podívejte se do našich stanov,
snažíme se o jednoduchou, ale účelnou organizaci našeho společného života...

Kontakní informace:

Kde nás najdete:
Pokud stojíte o další informace, něco Vám není jasné, nebo se s námi prostě chcete spojit, přejděte na stránku s kontakty...


Počet přístupů: 

 

| Aktuality | Download | O nás | Fotogalerie | Kontakt | Partneři | Přihláška | Recepty | Stanovy |

Nahoru