Jak je a bude?
Počasí

Zajímavosti:


Mrkněte na vernisáž projektu Itálie 100x jinak!

Týden ital. filmu

Rozhovor pro ČRO3!

Italský PÁTEK Rozhovor pro ČRO3!

Den dětí Javorka 2013

Den dětí Javorka červen 2013

OHLASY Z AKCÍ

  JSTE MILOVNÍCI JARA? JSTE MILOVNÍCI ITALSKÉHO JARA?
PRIMAVERA ITALIANA 2018

Kde: Česká Třebová
Kdy: 8.6. - 10.6. 2018 Ekocentrum Podorlicko

PRIMAVERA ITALIANA aneb jaké bylo ITALSKÉ JARO 2018.

Takové bylo téma šestého ročníku výtvarné soutěže, kterou uspořádal spolek Lingvia Group z.s.. V neděli 10. 6. 2018 byla zahájena výstava prací a prostory Ekocentra Podorlicko rozzářilo jasnými barvami 124 obrázků, které namalovalo 114 dětí mateřských, základních škol a gymnázia. Rozmanitost námětů a technik vůbec neulehčila porotě práci a jako vždy bylo velmi obtížné vybrat ty nejlepší.
PRIMAVERA ITALIANA 2018 Proto se porota rozhodla v případě mateřských škol udělit dvě první, druhá i třetí místa a vyhlásit další kategorii pro druhý stupeň ZŠ. Pro vítěze jednotlivých kategorií byly připraveny odměny, ale s prázdnou neodešel nikdo ze soutěžících. Drobnou pozornost obdržely i dvě nejmladší účastnice soutěže – čtyřletá Emička Pávíčková a Emička Zemková, které je teprve 2,5 roku. PRIMAVERA ITALIANA 2018 Všem soutěžícím patří naše díky za účast v soutěži a samozřejmě také těm, kteří děti na soutěž připravili. Vážíme si také pravidelné účasti MŠ U Koupaliště, MŠ Vinohrady, ZŠ Ústecká a českotřebovského gymnázia, letos se zapojily také děti z MŠ U Stadionu a MŠ Řetová.


Ještě jednou všem děkujeme a přejeme krásné nadcházející prázdniny.  


@Magda Peterková


Viz také: Výherní listina |

PŘIPRAVUJEME! INFORMUJEME!

  PRIMAVERA ITALIANA aneb ITALSKÉ JARO 2018 !!!

Italské VAŘENÍ 2018!

Odevzdání prací: Gymnázium Česká Třebová
Kdy: 8.6. 2018 do 14 hodin
Vernisáž: 10.6. 2018 17 hodin Ekocentrum Podorlicko

PRO VŠECHNY VÝTVARNÉ TALENTY!!!

Všichni příznivci Itálie a výtvarného umění!
Spolek Lingvia Group z.s. už pošesté vyhlásil výtvarnou soutěž, letos na téma PRIMAVERA ITALIANA aneb ITALSKÉ JARO. Věříme, že se Ekocentrum Podorlicko opět zaplní pěknými obrázky dětí MŠ a žáků ZŠ a SŠ. Zveme srdečně nejen soutěžící, jejich rodiče, zástupce škol, ale také širokou veřejnost na vernisáž, která se koná v neděli 10. 6. od 17. hodin. Pro vítěze v jednotlivých kategoriích jsou připraveny ceny, pro všechny přítomné občerstvení.


Přijďte, budeme se těšit na vaši účast!  

PŘIJĎTE, PRIMAVERA NEPOČKÁ!

@Magda Peterková


Viz také: Počkejte si na naše fotky, videa, texty |

OHLASY Z AKCÍ

  Zábavné italské vaření 2018
Vaření s Italem tentokrát bez Itala!

Kde: Malý sál KC v České Třebové
Kdy: 29.4. 2018 v 16 hodin

Vaření s Italem tentokrát bez Itala!

Krásné nedělní odpoledne lákalo mnoho lidí ven do přírody a v Kulturním centru se již po páté mělo konat "Vaření s Italem". Členové LINGVIA GROUP, z.s. si jako vždy pro návštěvníky přichystali menší občerstvení v italském duchu.
Nicméně ITAL se nedostavil, protože byl nemocný, zprávu organizátoři dostali na poslední chvíli, kdy se dostavili první návštěvníci. Rychle jsme se vzpamatovali a pro návštěvníky přivezli různé pizzy, které společně s dalším občerstvením uspokojily naše návštěvníky.
O italské kuchyni a vůbec o Itálii potom pohovořila zasvěceně Magda Peterková. Uskutečnila se i soutěž o znalostech Itálie a její kuchyně, za kterou byli soutěžící odměněni.
Setkání, jež nejdříve vypadalo infarktově, se změnilo v příjemné posezení, takže nakonec vše dopadlo dobře a členové spolku i návštěvníci odcházeli spokojeni.
Před odchodem si ještě odcházející návštěvníci prohlédli právě končící výstavu Italských koček. Říká se: „Konec dobrý, všechno dobré“, v neděli 29. 4. 2018 se pravdivost tohoto rčení znovu potvrdila. Spolku LINGVIA GROUP, z.s. se tedy podařily dvě další úspěšné akce.

Vaření s Italem tentokrát bez Itala!

Členové spolku děkují touto cestou řediteli Kulturního centra Mgr. J. Kopeckému za možnost uspořádat obě akce právě v KC. Děkujeme také pracovnicím KC za ochotu při zajištění výše zmiňovaných akcí.

 

@Mgr. Hana Frühaufová


Viz také: Zpravodaj.probit.cz |


OHLASY Z AKCÍ

  Italské kočky s drápky a očky 24 - 29. 4. 2018!
Kulturní centrum v České Třebové

Kde: Galerie KC v České Třebové
Kdy: 20.4.-30.4. 2018 denně: 9-12 a 14-17h.

Máte rádi kočky? Dvounohé, či čtyřnohé?

Pokud jste si odpověděli kladně alespoň na jednu otázku, jistě jste se zastavili ve výstavní síni Kulturního centra v České Třebové, kde se od 24. 4. do 29. 4. 2018 konala výstava nazvaná ITALSKÉ KOČKY, kterou pořádal spolek milovníků Itálie LINGVIA GROUP, z.s.. Určitě jste nebyli zklamaní, stejně jako účastníci úterní vernisáže, kterou zahájily podmanivými italskými melodiemi učitelky naší ZUŠ – paní Milada Hamplová a paní Jitka Nováková.
Kočky 2018 Po té se již slova ujaly Romana Ježková a Magda Peterková, které vysvětlily, proč je výstava věnována právě kočkám.
Při našich cestách Itálií nás kromě jiného okouzlila právě tato všudypřítomná zvířata ve všech svých pózách a podobách. Proč rovnou i kočky dvounohé je jasné každému, kdo se setkal s krásnými italskými ženami osobně, či ve filmu. Zleva: Štěpánka Tmejová - Sophia Loren - Romana Ježková Součástí této výstavy byly také filmové plakáty, které s láskou již mnoho let sbírá paní Štěpánka Tmejová. Ta krátce zajímavě vysvětlila, za jakých okolností u nás dříve vznikaly plakáty k různým filmům. Přestože výtvarníci mnohdy o filmu pouze slyšeli, vytvářeli skutečná výtvarná díla, která byla ceněna i v zahraničí. Vystavené plakáty pak ukazují, že na nás z italských filmů opravdu hleděly kočky – stačí vyslovit jména: Sophia Loren, Gina Lollobrigida, Claudie Cardinale, Monica Vitti …  

@Mgr. Hana Frühaufová


Viz také: OIK TV | YOUTUBE

PŘIPRAVUJEME! INFORMUJEME!

  Zábavné italské vaření 2018

Italské VAŘENÍ 2018!

Kde: Malý sál KC v České Třebové
Kdy: 29.4. 2018 v 16 hodin
Vernisáž: 24.4. 2018 v 17 hodin

CHYSTÁME PRO VÁS ITALSKÉ DOBROTY !!!

Všichni příznivci Itálie a milovnící italské kuchyně!
I v letošním roce se můžete těšit na další italské pochoutky připravené rodilým Italem. Všechny přátele italské kuchyně a dobré pohody zveme na již páté ZÁBAVNÉ ITALSKÉ VAŘENÍ v neděli 29.4. 2018 v 16.00 hodin do Malého sálu Galerie KC v České Třebové. A na co se můžete těšit? Na nové a originální receptury i tradiční italské speciality!


Těšíme se na setkání s Vámi a přejeme příjemný kulinářký i společenský zážitek!  

PŘIJĎTE, POCHUTNÁTE SI!

@Romana Ježková


Viz také: Počkejte si na naše fotky, videa, texty |

PŘIPRAVUJEME! INFORMUJEME!

  Poznávejte s námi aneb Italské kočky s drápky a očky

Italské kočky s drápky a očky!

Kde: Galerie KC v České Třebové
Kdy: 20.4.-30.4. 2018 denně: 9-12 a 14-17h.
Vernisáž: 24.4. 2018 v 17 hodin

POBAVTE SE, ZKOČKUJTE SE !!!

Vážení příznivci Itálie!
I v letošním roce se můžete těšit na další část z cyklu Poznávejte s námi. Tentokrát Lingvia Group z.s. pořádá ojedinělou výstavu fotografií, kde budete moci obdivovat kočky nejen čtyřnohé :-). Všechny přátele Itálie zveme na Vernisáž k výstavě v úterý 24.4. do Galerie KC v České Třebové v 17.00 hodin. A na co se můžete těšit? Na kočky všeho druhu!Těšíme se na setkání s Vámi a přejeme příjemný kulturní zážitek!  

PŘIJĎTE, NEBUDETE LITOVAT!

@Romana Ježková


Viz také: Počkejte si na naše fotky, videa, texty |

přesný čas
  kalendář jmen
 
 
Archiv zpráv: 8 7 6 5 4 3 2 1

| Aktuality | Download | O nás | Fotogalerie | Kontakt | Partneři | Přihláška | Recepty | Stanovy |

Nahoru